نحوه نصب سقف کشسان

روش‌های نصب سقف کشسان در سه نوع چاپی، لاکی، ترنس لوسنت

سقف کشسان تلفیقی از متریال pvc و پروفیل آلومینیوم یا pvc و همینطور نور smd یا led می‌باشد که در فاصله حداقل ۱۰ سانتی متری از سقف کشسان به روی پروفیل‌های دیواری و سقفی آویز می‌شود.

نحوه نصب سقف کشسان چاپی و ترنسلوسنت

سقف کشسان چاپی و ترنسلوسنت به صورت کلی به یک شکل نصب می‌شوند. به این صورت که هر دو نورگذر هستند و هر دو به میزان مشخص بین هر ۵ تا ۷ درصد کوچکتر از سایز اصلی برش داده طراحی و چاپ می‌شوند.
این دو نوع سقف کشسان هر دو به فاصله حداقل ده سانت از سقف اصلی نصب می‌شوند؛ زیرا هردو به نورپردازی منظم ال‌ای‌دی یا اس‌ام‌دی برای نوررسانی به کف احتیاج داریم. در فاصله ۱۰ سانتی از سقف اصلی در هر متر مربع به ۱۰ متر ریسه نور احتیاج است. جنس و نوع نور مصرفی رابطه مستقیمی با آسایش مشتری و همچنین رضایت بلندمدت ایشان از سقف کشسان دارد. به این صورت که با تداوم کیفیت نور پشت سقف کشسان، کاربر احتیاج به تعویض نور در کوتاه مدت را ندارد و این امر باعث می‌شود نیازی به باز و بست متریال اصلی که همان سقف کشسان آن است نباشد. یکی از عوامل مهم در انتخاب سقف کشسان نوع نورپردازی آن و همچنین در نظر داشتن این امر مهم است که در طول مدت مثلاً یک سال با چه تمهیداتی از کثیف شدن پشت سقف کشسان به وسیله گرد و خاک یا حشرات جلوگیری کنیم و یا در صورت بروز چنین مسئله‌ای چگونه آن را رفع کنیم. اگر در ابتدای کار از پنل‌های نور پلی کربناتی یا فیبری استفاده شود، عملاً از بروز مشکل گرد و خاک از سقف اصلی به پشت سقف کشسان جلوگیری کرده ایم و همچنین برای جلوگیری از نفوذ حشرات به پشت سقف کشسان می‌توانیم از درزگیر و یا به شکل ساده‌تر از چسب آکواریوم برای پر کردن درزهای بین پروفیل و دیوارهای اصلی استفاده کنیم. اما باید در نظر داشت که این روش علی‌رغم کاربردی بودن ممکن است هزینه‌‌های بیشتری نسبت به نورپردازی‌های ساده داشته باشد که در این صورت توصیه می‌شود قبل از استفاده از ریسه‌های اس‌ام‌دی یا ال‌ای‌دی به صورت تنها به روی سقف اصلی حتما از رنگ‌ها و رزین‌های مناسب سقف برای جلوگیری از بروز گرد و خاک در بلند مدت استفاده شود.

نحوه نصب سقف کشسان لاکر ( لاکی)

سقف کشسان لاکی یا لاکر برعکس سقف کشسان چاپی و ترنس لوسنت، نورا از خود رد نمی‌کند و نور فضا را به علت خاصیت براق بودن منعکس می‌کند. این امر باعث می‌شود در نصب این نوع سقف به فضای چندانی در پشت کار احتیاج نداشته باشیم و با فاصله‌ی یک الی دو سانت از سقف اصلی توانایی نصب این متریال را بدون مشکل داشته باشیم و همچنین یکی دیگر از قابلیت‌های سقف کشسان لاکی نورپردازی آن با فیبر نوری و یا کریستال است.
سقف کشسان لاکی می‌تواند به خوبی اضافات خرابی‌های صفحه اصلی و همچنین باقی مانده بالایی فیبر نوری را پنهان کند و در نهایت سقفی زیبا ونورانی را به نمایش بگذارد. سقف کشسان لاکی علی رغم آنچه در ظاهر می‌بینیم در نصب بسیار پیچیده است.


انواع پروفیل سقف کشسان و تفاوت های آن

دو نوع پروفیل به طور کلی برای سقف کشسان وجود دارد که یکی پروفایل سقفی و دیگری پروفیل دیواری است که در هر دو نوع جنس آلومینیومی و یا pvc وجود دارد. پروفیل سقفی معمولا مناسب نصب سقف کشسان لاکی با فاصله کم از سقف اصلی است و پروفیل دیواری همانطور که از اسمش پیداست مناسب برای استفاده بر روی دیوار هاست.

حال سوال اصلی اینجاست که آیا جنس پروفیل در کیفیت کار تأثیر دارد یا خیر؟؟؟
در جواب این سوال باید بگوییم بله
با توجه به متراژ کار و نوع هارپون مصرفی شرکت تولید کننده سقف کشسان قطعاً نوع پروفیل مصرفی هم مهم خواهد بود که بهتر است این را به عهده نصاب سقف کشسان بگذاریم.