سقف کشسان

سقف کشسان تلفیقی از متریال پی وی سی در انواع مختلف ( پرینتی, لاکی, ترنسلوسید) به علاوه‌ی نور اس‌ام‌دی یا ال‌ای‌دی و پروفیل دور آلومینیوم یا پی وی سی می‌باشد. این نوع سقف یکی از زیر مجموعه‌های سقف کاذب به شمار می‌رود و استفاده دکوراتیو دارد.
سقف کشسان عموماً در مکان های عمومی و خصوصی وظیفه نور رسانی به فضا و همچنین زیباسازی محیط را بر عهده می‌گیرد. یکی از مزایای مهم سقف کشسان آکوستیک بودن متریال و همچنین خاصیت آنتی‌باکتریالی و آنتی‌استاتیک بودن آن است.
سقف کشسان در نوع چاپی تلفیقی از آسمان و المان‌های طبیعی از قبیل درخت ابر گل شکوفه‌های بهاری و حتی اجسامی چون هواپیما بالون و غیره…. می‌باشد.

مزایای سقف کشسان

1. ایجاد فضای با نور یک دست که موجب راندمان کاری بالای کارکنان آن فضا در طول ساعت‌های متوالی کار می‌شود.
2. سقف کشسان کارینا می‌تواند در محیط‌هایی که نور طبیعی در آن کم است یا نیست جایگزین بسیار مناسبی باشد.
3. سقف‌های کشسان کارینا قابلیت ضد حریق دارند، بدین معنا که در اثر حرارت آتش نگرفته و فقط در خود جمع می‌شوند که این امر باعث منع گسترش آتش سوزی می‌شود.
4. سقف‌های کشسان کارینا درمقابل زلزله و ریزش اشیا از سقف اصلی کاملا ایمن بوده و این اجسام را در خود نگه می‌دارد.
5. سقف‌های کشسان کارینا قابلیت تحمل ۲۰۰ کیلوگرم وزن در ابعاد یک متر مربع را دارند، به این صورت که اگر لوله‌ای در تاسیسات پشت سقف کشسان ترکیده باشد، حجم آب را به خوبی تحمل کرده و مانع از نشت آب آب به فضای پایینی خواهد شد.

معایب سقف کشسان

سقف کشسان در دید کلی بسیار زیبا و چشم نواز است، اما یکی از ضعف‌های بزرگ این سقف عدم دسترسی به پشت این سقف است که در فضاهایی که تاسیسات درسقف وجود دارد، بسیار دست و پا گیر و هرگونه تغییر و تعمیر درسقف احتیاج به نیروی متخصص سقف کشسان است. البته در صورت یادگیری درست و صحیح باز و بسته کردن سقف کشسان این امر در دراز مدت حل خواهد شد.